هودی چیست؟

هودی چیه؟

هودی (Hoodie) نوعی پیراهن ، بلوز یا ژاکت است که دارای Hood (همان کلاه) است و معمولا با یک جیب بزرگ کیسه مانند در جلو همراه هستند که به آن ماف Maff می گویند، که برای گرم کردن دستها استفاده می شود. هودی به طور معمول به عنوان یک پوشش کژوال و یا اسپرت مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای هوای سرد و گاه بارانی بسیار مورد پسند افراد می باشد که اغلب آن را با شلوار های اسپورت می‌پوشند. جنس هودی ها از جنس پنبه و نرم هستند و حس راحتی را منتقل می‌کنند.

تاریخچه هودی

سبک و استایل هودی به قرون میانی اروپا باز می گردد، یعنی زمانی که این فرم لباس به عنوان یک پوشش رایج برای راهبان محسوب می شد که شامل یک بالاپوش باز و راحت به همراه کلاه بود. هودی در واقع از دهه 1970 برخاسته و عوامل زیادی در موفقیت آن نقش داشته است. فرهنگ هیپ هاپ در این زمان در شهر نیویورک توسعه یافت و مد روز نیز در این دوره تاثیر بسیاری بر موفقیت آن داشته است و طراحان مشهور این لباس جدید را بسیار می‌پسندیدند و آن را پر زرق و برق و جذاب جلوه می دادند. البته یکی از مهم ترین علت ها در مورد محبوبیت هودی، ظاهر نمادین آن در فیلم پرمخاطب راکی (Rocky) بود. چیزی که مشخص است به مرور زمان نه تنها از محبوبیت هودی ها کاسته نمی شود بلکه روز به روز به کاربرد و محبوبیت آن افزوده می‌گردد. شاید دلیل آن همان طور که مشاهده می شود، یک جزء راحت برای ساخت استایل محسوب می‌شود و اصولا قابلیت تطبیق پذیری بالایی هم دارد، و با رنگ ها و طرح های مختلف با هودی می توان برای هر سلیقه ای استایل مورد نظر را ساخت.

چگونه با هودی یک استایل جذاب داشته باشید؟

افرادی که از هودی در استایل خود بهره می‌برند، یک فرم و ست تکراری را با آن می‌سازند، اما شما می‌‌توانید با سایر لباس های پاییزی و زمستانی خود استایلی بسیار متفاوت را هم با آن بسازید که استایل شما را متفاوت تر و جذاب تر جلوه خواهد داد.
پیشنهاد ما برای اینکه کمی استایل اصطلاحا شهری تری را با هودی داشته باشید آن است که آن را به همراه یک کت بامبر و یک کتانی اسپرت ست کنید تا یک استایل خاص استریت و اسپرت داشته باشید.
هنگامی که نوبت به گرم ماندن در عین داشتن یک استایل شیک می‌رسد، یک پالتو همیشه انتخابی عالی است. یک هودی می تواند یک استایل خاص و کمی غیر رسمی را برای شما ایجاد کند.
سعی کنید در این استایل یک هودی روشن را با یک پالتو تیره ست کنید، همچنین باید توجه کنید که پالتو کاملا باز و راحت باشد. فقط بخاطر داشته باشید که لباس را با سایر بخش های آرام و راحت مانند شلوارهای آزاد و کفش ورزشی تکمیل کنید.
ست کردن هودی با نیم تنه جین یک راه عالی برای دستیابی به ظاهری خاص و جذاب است. برای داشتن ظاهری شیک و خاص یک شلوار جذب و کفش اسپورت را با این استایلتان هماهنگ کنید. شما می‌توانید یک هودی سرمه‌ای، زرشکی یا خاکستری را با یک کت جین ترکیب کنید.
در زمستان، پوشیدن هودی زیر یک کت چرمی، علاوه بر حفظ گرما، ظاهری بی نظیر و خاص را برایتان می آفریند. فراموش نکنید کت چرمی را چسبان و اندامی انتخاب کنید و با زیپ باز آن را با هودی مورد استفاده قرار دهید. در این استایل جین مشکی استایل راک و جین آبی استایلی شهری تر را برایتان پدید می آورد و کت چرم مشکی مردانه به همراه یک هودی زرشکی، طوسی، مشکی یا سفید بسیار شما را جذاب می کند.

هودی پنبه استایل زمستان

ما را در اینستاگرام دنبال کنید