رنگ پاستلی چیست؟

رنگ پاستلی چیه؟

رنگ پاستلی چیست؟ ست کردن رنگ لباس برای بسیاری از افراد سخت است و نمی دانند هر رنگ لباس را باید با چه رنگی ست کنند به همین دلیل سعی می کنند همیشه رنگ های تیره و خنثی برای لباس هایشان انتخاب کنند، در این ما شما رو با رنگ های پاستلی آشنا می کنیم و نحوه ست کردن آن را به شما آموزش می دهیم. به رنگ‌هایی مانند کاراملی روشن، صورتی روشن، آبی روشن، هلویی، نعنایی روشن، بنفش روشن، موزی و… رنگ‌های پاستلی می گویند. این رنگ‌ها تناژ رنگ‌های واقعی را دارند اما بسیار روشن و نزدیک به رنگ‌های خنثی یعنی خاکستری، مشکی و سفید هستند. استفاده از رنگ‌های پاستلی در استایل، شما را جذاب و خوش پوش می‌کند به شرط آن که بدانید چگونه باید از آنها استفاده نموده و در کنار کدام رنگ‌ها سِت کنید و کدام رنگ با رنگ پوست شما همخوانی دارد. اگر پوست و موی تیره ای دارید و یا در موهایتان تناژ رنگ قرمز وجود دارد، بهتر است از رنگ‌های پاستلی روشن مثلاً تناژ کرم استفاده کنید. به کار بردن زیاد رنگ‌های پاستلی شما را رنگ پریده نشان می‌دهد. به همین دلیل، بهتر است با استفاده از رنگ‌های دیگر در استایل خود یک تضاد زیبا ایجاد کنید. برای مثال می‌توانید از اکسسوری و لوازم جانبی (مثل کفش، کیف، عینک آفتابی، زیورآلات، دستمال گردن، کمربند و غیره.) با رنگ‌های تیره‌تر مثل مشکی، یا رنگ‌های متضاد دیگر استفاده کنید. اگر پوست و موی روشن دارید، بهتر است به سراغ رنگ‌های پاستلی تیره‌تر مثل تناژهای نسکافه‌ای برود. اگر موی بلوند دارید، هیچ محدودیتی در انتخاب و میزان استفاده از رنگ‌های پاستلی نخواهید داشت. شما می‌توانید بدون هیچ گونه نگرانی، چندین رنگ پاستلی را در استایل خود به طور هم زمان استفاده کنید؛ حتی می‌توانید سر تا پا پاستلی بپوشید و شیک و جذاب دیده شوید! و اما بهترین و مناسب‌ترین رنگ کفش که می‌توان با لباس‌های پاستلی ست کرد، کفش‌های با رنگ خنثی و یا رنگ‌های درخشان هستند. رنگ‌هایی مثل مشکی، قهوه‌ای، کرم، بژ، قهوه‌ای یا خاکستری. اگر می‌خواهید به استایل مونوکروم خود کمی رنگ و لعاب بدهید، می‌توانید از یک کفش که تناژ آن با رنگ لباستان هماهنگ است استفاده کنید.

اگه لباستون رنگ پاستلی داره...

اگر لباسی که می‌پوشید رنگ پاستلی دارد، از آرایش کردن با رنگ‌های تند خودداری کنید. در عوض، به صورت کاملا مینیمال و با رنگ‌های خنثی و گرم آرایش کنید؛ مانند یک سایه چشم با رنگ‌های گرم، و یک رژ لب با رنگ روشن و طبیعی و یا با رنگ‌های پاستلی آرایش کنید مانند سایه چشم مرواریدی و رژ گونه به رنگ صورتی روشن تا یک استایل زیبا و طبیعی بسیار مناسب داشته باشید. لاکهایی که رنگ پاستلی دارند هم در حال حاضر بسیار محبوب هستند. سعی کنید رنگ لاک خود را دقیقا همرنگ با لباس، یا به رنگی کاملا متضاد با رنگ لباستان انتخاب کنید. لاک سبز نعنایی براق با لباس مشکی، لاک صورتی کم رنگ با لباس لیمویی، و لاک بنفش یاسی با لباس سفید و صورتی بسیار زیبا می‌شود.

روش ست کردن رنگ پاستلی

به طور کلی شما می‌توانید رنگ‌های پاستلی را به چند روش ست کنید: رنگ‌های پاستلی را به صورت منوکروم یا تک رنگ ست کنید. با ترکیب چند رنگ پاستلی در استایل خود لطافت و زیبایی را برای استایل خود به ارمغان آورید. رنگ های پاستلی را با رنگ های خنثی ست کنید. ترکیب این رنگ‌ها با سفید، سیاه و خاکستری، بژ و یا تناژهای کرم و نسکافه‌ای، یک استایل عالی و شیک ایجاد خواهد کرد. رنگ های پاستلی را با رنگ های متضادشان ست کنید. مثلاً می‌توانید صورتی پاستلی را با لیمویی روشن، آبی را با سبز نعنایی و پرتقالی روشن را با بنفش ست کنید. رنگ‌های پاستلی در ترکیب با پارچه‌های طرح دار بسیار زیبا می‌شوند، به ویژه اگر طرح این پارچه‌ها نیز به رنگ پاستلی باشند. اما بهتر است با رنگ‌های پاستلی از طرح‌های گلدار استفاده نکنید. در عوض از پارچه‌هایی استفاده کنید که طرح‌های مینیمال و مدرن دارند. برای مثال، می‌توانید یک بلوز به رنگ بنفش یاسی را با دامنی که طرح‌هایی به رنگ بنفش یاسی و هلویی دارد ست کنید. بدین ترتیب، بین رنگ‌های دامن و بلوز خود یک هارمونی زیبا ایجاد کرده‌اید

رنگ پاستلی

ما را در اینستاگرام دنبال کنید