باورهای عموما اشتباه در شستشوی لباس

خیس کردن پارچه در آب نمک از رنگ دادن پارچه جلوگیری می کنه

بعضی مواقع هنگام اولین بار شستن لباس(رنگ تیره،رنگ ترکیبی و جین)، پارچه بخش زیادی از رنگ خود شو از دست می‌ده.این حالت در شلوار لی زیاد مشاهده می‌شه. اما اگه شما بنا بر دستورالعمل لازم، لباسی را بشویید و اون همچنان رنگ بده، برای حل این مشکل، عموما کاری از دست تون برنمی‌اد و به هیچ طریقی نمی‌تونید مانع این وضعیت بشید. بنابراین بهتره لباسی رو که رنگ می‌ده جدا از لباس‌های دیگه بشویید

اضافه کردن مواد شوینده بیشتر، به تمیز شدن لباس کمک می‌کنه

عموما، ریختن بیش از حد مواد شوینده باعث می‌شه که کف ایجاد شده در تار و پود لباس زیاد بمونه و این کف موجب باقی موندنه چرک‌های لباس در پارچه می شه و حتی آب کشی هم در تمیز کردن اونا موثر نباشه.

پارچه در خشکشویی مرطوب نمی‌شه

در واقع، لباس در خشکشویی مرطوب می‌شه، اما نه با آب. روند کار بدین صورته که لباس را در یه ماشین بزرگ و معلق در مایعی که حلال چربی و لکه هستش، قرار می‌دن. این فرآیند خشکشویی نامیده می‌شه، زیرا در اونن از آب استفاده نمی‌کنند؛ در نتیجه، این امر شستشوی لباس را ایمن تر کرده و احتمال آسیب دیدن پارچه را کاهش می‌ده

اضافه کردن مایع سفید کننده به شوینده باعث تمیزتر شدن لباس می‌شه

بهترین زمان برای اضافه کردنه مایع سفید کننده به لباس، عموما 5 دقیقه بعد از شروع کار ماشین لباسشویی هستش. اضافه کردن سفید کننده به مواد شوینده در همون ابتدا، باعث می‌شه تا آنزیم‌های درون ماده شوینده از بین رفته و شوینده درست کار نکنه.

خشک کردن لباس با ماشین لباسشویی باعث آب رفتن آن می‌شه

گرما باعث آب رفتن پارچه نمی شه، بلکه فقدان رطوبت این وضعیت را پدید می‌آره. بیشتر خشک کننده‌های امروزی مجهز به حسگری هستن که به محض کاهش رطوبت لباس از یک سطح مشخص، چرخش را متوقف کرده تا لباس آب نره.

استفاده خیلی زیاد از نرم کننده برای لطافت و نرمی بیشتر لباس

استفاده زیاد از نرم کننده عموما باعث می شه لباس ها راحت تر شسته نشن.

شتشو لکه لباس

ما را در اینستاگرام دنبال کنید